پاسچرهای مناسب

نحوه ی صحیح خوابیدن

در مورد وضعیت صحیح خواب بویژه در مشکلات کمر و گردن، توجه به این نکته الزامی است که ارتفاع باش باید به اندازه ای باشد که قوس گردن در وضعیت طبیعی قرار بگیرد و خیلی بالا یا پایین نباشد، این مسئله در مورد کمر نیز صدق می کند، با این تفاوت که برای حفظ قوس طبیعی کمر، در صورتیکه بصورت طاقباز می خوابید، باید یک بالش زیر زانوها قرار دهید تا از ایجاد گودی بیش از حد کمر جلوگیری شود و در صورتیکه به پهلو می خوابید، بالشی بین زانوها قرار دهید، بویژه در مورد خانوم ها که عرض لگن بیشتر است.

روش صحیح خواب فیزیوتراپی دکتر محمدی

 البته لازم به ذکر است که قطر بالش باید به اندازه ای باشد که زانوها خیلی از یکدیگر فاصله نگیرند، چراکه در اینصورت می تواند مشکلاتی را برای ناحیه مفصل ران و زانو ، بویژه در پای بالایی ایجاد نماید. همچنین در افرادی که گودی بیش از حد کمر دارند، بهتر است که فرد پاها را کمی در شکم، جمع نموده و حالت جنینی بخود بگیرد. در موارد شانه درد و درد در مفصل ران، نباید روی پهلوی سمت مبتلا بخوابید و در مورد دردهای شانه بهتر است که اندام فوقانی سمت مبتلا، روی یک بالش قرار داده شود.

در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از قسمت نظرات در همین صفحه یا فرم مشاوره فیزیوتراپی در صفحه اصلی استفاده نمایید.

کلینیک فیزیوتراپی دکتر سمیه محمدی

فیزیوتراپی

علم فیزیوتراپی همانطور که از نامش پیداست (فیزیو+تراپی) به طور کلی نوعی درمان فیزیکی است ، که با یکی از مهمترین شاخصه های بدن ، یعنی حرکت سروکار دارد. فیزیوتراپی شامل درمانهای متفاوتی است که میتوانیم به درمان با استفاده از دستگاههای مختلف، ورزش درمانی یا تمرین درمانی ، درمانهای دستی ، سوزن خشک و نواربندی عضلانی ، اشاره کنیم.

نشانی ما:

تهران، میدان آرژانتین، کوچه نوزدهم، پلاک 20، طبقه اول، واحد یک، فیزیوتراپی دکتر سمیه محمدی

شنبه تا چهارشنبه 16:00 الی 20:00

تلفن: 892 35 34 0935 , 02188727756

ایمیل: info@drmohammadipt.ir

نشانی کلینیک روی نقشه

::کلیه مطالب این سایت نزد صاحب آن محفوظ می باشد::

CopyRight @ 2019