کمر درد و درد پشت

فعالیت متعادل=کمر بدون درد

دکتر سمیه محمدی

دردهای کمر و پشت

یکی از رایج ترین دلایل کمردرد، بیرون زدگی و التهاب دیسک کمر می باشد که می تواند منجر به درد تیر کشنده و ارجاعی به یک یا هر دو اندام تحتانی و همچنین علائمی مانند گزگز و مورمور و خواب رفتگی پاها گردد که بعلت فشاری است که به اعصاب اندام تحتانی از ناحیه کمری وارد می شود. اولین و مهمترین درمان در این مورد، فیزیوتراپی است که با تکنیک های خاص درمانی، تمرینات و پوزیشن های مختلف، فشار را از روی اعصاب کمری برداشته و علائم را کاهش می دهد. البته گاهی این علائم به علت کوتاهی عضله پیریفورمیس در ناحیه باسن می باشد که روی عصب سیاتیک فشار می آورد. در این مورد، باید با کشش مناسب این عضله، فشار کم شود.
عوامل دیگری نیز منجر به دردهای کمری می شود از جمله قفل شدن مفاصل ناحیه کمری بدنبال انجام حرکات نابجا یا بلند کردن اجسام سنگین که باید با تکنیک های دستی مناسب مانند منیپولیشن و موبیلیزیشن درمان گردد.
لازم به ذکر است که درمانهای مکمل مانند طب فشاری (آکوپرشر)، ماساژ و رفلکس تراپی نیز جایگاه ویژه ای در درمان این قبیل بیماران دارند.

 

کلینیک فیزیوتراپی دکتر سمیه محمدی

فیزیوتراپی

علم فیزیوتراپی همانطور که از نامش پیداست (فیزیو+تراپی) به طور کلی نوعی درمان فیزیکی است ، که با یکی از مهمترین شاخصه های بدن ، یعنی حرکت سروکار دارد. فیزیوتراپی شامل درمانهای متفاوتی است که میتوانیم به درمان با استفاده از دستگاههای مختلف، ورزش درمانی یا تمرین درمانی ، درمانهای دستی ، سوزن خشک و نواربندی عضلانی ، اشاره کنیم.

نشانی ما:

تهران، میدان آرژانتین، کوچه نوزدهم، پلاک 20، طبقه اول، واحد یک، فیزیوتراپی دکتر سمیه محمدی

شنبه تا چهارشنبه 16:00 الی 20:00

تلفن: 892 35 34 0935 , 02188727756

ایمیل: info@drmohammadipt.ir

نشانی کلینیک روی نقشه

::کلیه مطالب این سایت نزد صاحب آن محفوظ می باشد::

CopyRight @ 2019