گردن و پشت

پاسچر مناسب، رمز سلامتی گردن

دکتر سمیه محمدی

حرکات اصلاحی برای دیسک گردن

رایج ترین اختلال پاسچرال گردنی، جلوآمدگی سر یا اصطلاحا forward head posture می باشد که بویژه در مشاغلی که مستلزم نشستن طولانی روی صندلی یا روبروی مانیتور است، رخ می دهد. در این مواقع، کوتاهی عضلات پس سر و قدام گردن و طویل شدن عضلات خلف گردن و جلوی گلو رخ می دهد که در دراز مدت می تواند منجر به بیرون زدن دیسک مهره ای و ایجاد نقاط ماشه ای دردناک در عضلات و نهایتا آرتروز زودرس گردد.

ادامه مطلب ...

دردهای ناحیه گردن

دردهای ناحیه گردنی می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد که یکی از مهمترین آنها گرفتگی های عضلات گردن و شانه است که بعضا داخل عضلات، نقاط ماشه ای سفتی ایجاد می شود که می تواند باعث ارجاع درد به بازو، آرنج، گردن و پشت گردد و حتی علائمی مانند سردرد، سرگیجه، وزوز گوش، درد گلو، مشکلات چشمی و حالت تهوع را نیز ایجاد کند. خبر خوش این که، می توان این قبیل دردها و علائم را کاملا بدون عمل جراحی و تنها با انجام منظم فیزیوتراپی، بهبود بخشید.
عامل مهم دیگر در دردهای ناحیه گردن و اندام فوقانی، بیرون زدگی دیسک گردنی است که برخلاف باور مرسوم در مورد دیسک گردن و کمر، عامل اصلی علائم ناشی از بیرون زدگی دیسک، التهابی است که در ناحیه سوراخ بین مهره ای و کانال نخاعی ایجاد می کند و باید با کاهش فشار اعمالی روی گردن، به کمک کشش گردن و تکنیکهای دستی فیزیوتراپی، به کاهش التهاب و علائم کمک کرد. .
عوامل دیگری مثل ضربه به گردن، بدخوابی، قفل شدن مفاصل بین مهره ای و غیره نیز می تواند باعث درد ناحیه گردنی شده که الگوهای خاص خود را دارند و درمان فیزیوتراپی خاص خود را می طلبند.

 

 

کلینیک فیزیوتراپی دکتر سمیه محمدی

فیزیوتراپی

علم فیزیوتراپی همانطور که از نامش پیداست (فیزیو+تراپی) به طور کلی نوعی درمان فیزیکی است ، که با یکی از مهمترین شاخصه های بدن ، یعنی حرکت سروکار دارد. فیزیوتراپی شامل درمانهای متفاوتی است که میتوانیم به درمان با استفاده از دستگاههای مختلف، ورزش درمانی یا تمرین درمانی ، درمانهای دستی ، سوزن خشک و نواربندی عضلانی ، اشاره کنیم.

نشانی ما:

تهران، میدان آرژانتین، کوچه نوزدهم، پلاک 20، طبقه اول، واحد یک، فیزیوتراپی دکتر سمیه محمدی

شنبه تا چهارشنبه 16:00 الی 20:00

تلفن: 892 35 34 0935 , 02188727756

ایمیل: info@drmohammadipt.ir

نشانی کلینیک روی نقشه

::کلیه مطالب این سایت نزد صاحب آن محفوظ می باشد::

CopyRight @ 2019